Soft Dondurma İşi

Evet, hemen hemen her işte olduğu gibi işine yatırım yapan ve işiyle meşgul olan herkes için soft dondurma işi karlı bir iştir. Soft dondurma makinenizi koyacak uygun ve insan trafiğinin olduğu güzel bir noktada ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için soft dondurma işini yapacağınız noktaya uygun özelliklere sahip bir soft dondurma makinesi ve de kaliteli bir soft dondurma ham maddesine ihtiyacınız olacaktır.

1 külah soft dondurma ortalama 33-37 kuruş arası bir maliyete denk gelmektedir. Günümüzde artık 1,25 TL’ye satılan bir külah soft dondurmadan elde edeceğiniz kar (1,25 TL – 0,33 TL) 0,92 TL’dir. Kiranız, elektriğiniz ve elektrik maliyetinizi de ortalama 0,25 kuruş olarak hesaplarsak; karınız (0,92 TL – 0,25 TL) 0,67 TL’dir.

Bu hesaptan yola çıkarak, soft dondurma işi için günde ortalama 600 külah dondurma satabilecek bir noktadaysanız günlük karınız (0,67 TL x 600 Külah) 402 TL’olacaktır. Bu da aylık 12.060 TL kar demektir.

Tabi bu kazancınız için kaliteli soft dondurma tozu  ve kaliteli makine kullanmanız gerekmektedir. Kalitesiz ham madde ile müşteri devamlılığı sağlayamazsınız ve müşteri devamlılığı olmayan noktalarda günlük 600 külah bir hayalden öteye gitmez.

,
Sonraki yazı
Soft Dondurma Likiti

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü