Fromate Soft Dondurma Tozu ile ilgili bilgi vermeden önce soft dondurmanın ne olduğunu kısaca açıklayacak olursak; Soft dondurma, Türkiye’ye büyük zincir firmalar ile girmiş, üretimini tamamen makinelerin yaptığı ve el değmeden üretilen makine dondurmalardır. Alışılmış dondurma hazırlama ve servis etme yöntemleri dışında kalan Soft Dondurma, makinelere sıvı ham madde olarak eklenir ve -8 ile -10 derece arasında makine tarafından karıştırılarak Soft Dondurma elde edilir. Soft dondurma makinesi musluklardan direk külaha konularak el değmeden servis edilir. Külah dışında da küçük kaplarda ve üzerine çeşitli soslar eklenerek de servis edilebilir.

Soft Dondurma’nın % 90’ı süttür ve günlük olarak hazırlanır.

Soft Dondurma İle İlgili Yazı : Soft Dondurma

Soft Dondurma ham maddesinin makineniz ile uyumlu çalışması önemlidir. Ürünün akışkanlığı ve kıvamı hem ürünün kalitesini arttırır hem de makinenizin en üst düzey performans ile çalışmasını sağlar. Bu en üst düzey performans ise hem ürettiğiniz dondurmanın tadının doruk noktasında olmasını , hem de makinenizin daha az enerji tüketerek ve kendini yıpratmadan üretim yapmasına olanak tanır.

Sektöre yeni başlıyorsanız Soft Dondurma Makinesi ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. : Soft Dondurma Makinesi

Uzun süren ARGE çalışmalarından sonra Fromate Soft Dondurma Tozları, denenen tüm makineler ile uyum içinde çalışmış ve en üst seviyede performans alınmıştır.

Üretim

Fromate, Türkiye’deki ham madde ve üretim kalitesi en yüksek iddialı üründür. Gerek üretim tesis videosu gerekse üretim aşama fotoğraflarını paylaşabilen tek markadır. Her parti ürünümüzün mikrobiyolojik testleri yapılır ve isteyen tüm iş ortaklarımız ile paylaşılmaktadır.

Üretimin tamamı el değmeden yapılıp tam otomatik makineler ile dolumları yapılmaktadır ve en sağlam ambalaj ve koliler ile iş ortaklarımıza ulaşmaktadır.

Süt ürünü ciddi bir iştir ve maalesef her geçen gün sektörde mantar gibi üreyen merdiven altı diye tabir edebileceğimiz ürünler mevcuttur.

Makinecisi veya dondurma satıcısı gibi bir çok firma veya kişi bu sektöre göz dikmiştir fakat hiç biri hedefledikleri sonucu alamamıştır. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise süt işinin ciddi maliyetli yatırım gerektiriyor olmasıdır.

Sektörde araştırma yaparken görüştüğünüz firmalardan üretim videosu veya üretimhane fotoğrafları istediğinizde sizlerle bunları paylaşmamak adına binbir bahane ile karışınıza çıktıklarında size anlatmak istediğimiz konunun tam olarak ne olduğunu çok daha iyi anlayacaksınızdır.

Kalileti ürün size ekstra müşteri olarak geri dönecektir.

Kalite her zaman kazanç olarak geri dönmüştür. 

Üretim İle İlgili Video Linkimiz : Fromate Üretim Tesisi

Fromate Dondurma Tozu Özellikleri

Fromate Soft Dondurma Tozunu Ön Plana Çıkaran Başlıca Özellikleri 

 • Ağızda güzel bir tat bırakır​
 • Ekstra kabarma özelliği vardır
 • ​Sütle karıştırılan Fromate Soft Dondurma Tozu emsallerine oranla en ideal akışkanlıkta olup, bütün pompa sistemleriyle uyumlu çalışmakta ve pompa emiş sorunlarını sona erdirmektedir.
 • Aynı zamanda Gravity (Pompasız) makinelerin yoğun kıvamlı malzemeler yüzünden puf borularının çıkarılması gibi durumların önüne tamamen geçilmiştir ve malzememiz rahatlıkla puf borusundan iç silindire penetre edip gravity (Pompasız) makinelerde mükemmel tat, tok ve buzsuz dondurma sağlamaktadır.
 • Geç eriyen kaymaksı özelliği vardır.
 • ​Şeker ilavesi gerektirmez.
 • ​Türkiye’nin en iyi ham maddelerden üretilmiştir.
 • Pompalı ve Pompasız makinelerde buzlanma sorununu ortadan kaldırmıştır.
 • Süt ile uyumu muhteşemdir, süt içerisinde kolaylıkla çözünür, topaklanma yapmaz.
 • Kıvam tam istenildiği yoğunluktadır
 • Bekletildiğinde ayrışma yapmaz, dibe çökmez
 • Dondurmanın rengi beyazdır, beklemede rengi değişmez.
 • ​Büyük restoran zincirlerindeki gibi en iyi tat ve lezzet.
 • Makineniz ile uyum içerisinde çalışır.
 • ​İso 22000-2005 ve HELAL sertifikalıdır.
 • En üst düzey hijyen koşullarında üretilir.
 • Çikolatalı Fromate Soft Dondurma Tozunda Türkiye’deki en iyi çikolata tozları kullanılmıştır.
 • Üretimin her aşaması gıda mühendisleri tarafından dikkatle incelenir.
 • Hava ve güneş ışığı almayacak ambalajlardadır ve tazeliğini her daim korur.

Fromate Soft Dondurma Tozları 0,750 Kg.’lık paketlerdedir ve 3 Litre süt ile karıştırılır.

Bu karışımdan 3,750 Kg.’lık bir karışım elde edilir. Bu karışımdan ise 53 Külah (70 Gr./Porsiyon) dondurma elde edilmektedir.

Sipariş ve Sevkiyat

Müşterilerimizden gelen tüm soft dondurma tozu siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Ve tüm siparişler mesafeye bağlı olarak 1-2 iş günü içerisinde kapınıza kadar teslim edilir.

Tüm gönderilerimiz İzmir ve İstanbul’da bulunan depolarımızdan sevk edilmektedir ve teslimatı anlaşmalı olduğumuz kargo veya ambar firmaları ile yapılmaktadır.

Sipariş veya bilgi için 7 gün 24 saat WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilir veya online sipariş ve güvenli alışveriş için aşağıdaki linkten mağazamıza ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı : Sipariş ve Sevkiyat

Yazımızda genel olarak Fromate Dondurma Tozu ile ilgili konuları kısa kısa yazmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilir veya aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum kısmına ekleyebilirsiniz. Veya Sık Sorulan Sorular sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
error: Fikri Mülkiyet!! FromaGida.com Üzerindeki Tüm Yazı, Fotoğraf veya Ürün Bilgilerinin Kullanımı İzine Tabidir!